Egyre gyakoribb probléma, hogy valamilyen oknál fogva belülről vizesedik a fal, ami ellen mielőbb tennünk kell. Ez fontos, hiszen nemcsak az ingatlan értékét csökkenti az állandó nedvesség, de a benne élők komfortját is jelentősen befolyásolhatja.
Ebben a cikkben részletesen kitérünk a falak belső vizesedésének lehetséges okaira, a problémákra, amiket ez okozhat és a működő megoldásokra, különös tekintettel a fal injektálásra. Emellett áttekintésre kerülnek az utólagos vízszigetelés árak is, hogy ezek ismeretében könnyebben tudjunk dönteni a szükséges beavatkozásokról. Vágjunk bele!
Mi lehet az oka annak, hogy belülről vizesedik a fal?
Azt, hogy belülről vizesedik a fal, több minden is okozhatja. Egyik gyakori eset a talajvíz felszín közelbe emelkedése, ami nedvességet présel a szerkezetbe, különösen régebbi vagy nem megfelelően szigetelt épületekben. Egyéb tényezők közé tartozik a kondenzáció, ami a lakótér páratartalmának és a falak hőmérsékletének különbségéből adódik (hőhíd kialakulása), valamint a rosszul kivitelezett vagy elöregedett épületgépészeti rendszerek is okozhatnak hasonló panaszokat.
Ezek a problémák penész és salétrom képződéséhez, a falazat korai elöregedéséhez, a festék, illetve a vakolat leválásához, valamint a hőszigetelés hatékonyságának romlásához vezethetnek, ami növeli a fűtési költségeket, miközben csökkenti az életminőséget.
Az utólagos fal injektálás, mint megoldás
Az utólagos injektálás egy hatékony technikai megoldás arra, amikor belülről vizesedik a fal. Az eljárás során vízzáró anyagokat – például MAPEI vagy Sika márkájú speciális injektáló szereket – juttatnak a falazatba, amik megszilárdulva egy vízzáró réteget képeznek és megakadályozzák a további nedvesség behatolását.
Ez az eljárás különösen lakossági kivitelezésre ajánlott, ahol már néhány méter falszakasz kezelése is jelentős javulást eredményezhet. A fal-vizszigeteles.hu weboldal munkatársai bátran hívhatók, amikor belülről vizesedik a fal, ugyanis rövid határidővel, akár egy héten belül vállalják a probléma elhárítását.
Hogyan alakulnak az utólagos vízszigetelés árak?
Az utólagos vízszigetelés árak több tényezőtől függnek. Első lépésként a falazat típusát, annak vastagságát és az érintett szakasz hosszát kell meghatározni, amiknek alapján a költségvetés elkészül. Egy átlagos belvárosi szoba esetén, ahol a beltér mérete 20-25 négyzetméteres és átlagos falvastagságokkal rendelkezik, a teljes költség körülbelül 100.000 és 150.000 Ft között mozog.
Fontos megjegyezni, hogy ezek az utólagos vízszigetelés árak csak iránymutatók, mert a végső költségeket személyes felmérés után lehet pontosítani, figyelembe véve a falazat anyagát és az előre nem látható speciális körülményeket. Amennyiben lakás vagy ház vásárlás előtt állunk, és a kiszemelt ingatlan problémás lehet ilyen téren, akkor mindenképpen megéri egy személyes felmérést és tanácsadást kérnünk, mert így elkerülhetjük a későbbi komolyabb utólagos vízszigetelés árak megfizetését.
Amit el lehet mondani, hogy a falak vizesedése komoly probléma, de az hatékonyan kezelhető. Pontosan ezért ne hagyjuk, hogy az épület állapota romoljon, hanem cselekedjünk időben!