Tippek a magas ágyás készítésétől a krétafesték használatáig

Magas ágyás készítése

Az otthonos és praktikus elemekkel tűzdelt udvar kialakítása során, a magas ágyás készítése is szóba jöhet. Sőt, igazán érdemes elgondolkodni azon, hogy belevágunk a kivitelezésbe, hiszen több érv szól mellette. A készítése nem érdemel különösebb szakértelmet, hiszen ez olyan föld felett elhelyezkedő ágyás, ami nagyjából 60-80 cm magas és valamilyen keret veszi körül.

Hogyan történik a magas ágyás készítése?

Nem kell semmi bonyolultra számítani, csupán érdemes betartani néhány szabályt, hogyha azt szeretnénk, hogy a növényeink a teljes popmájukban díszelegjenek. Figyeljünk az elhelyezésre, mert fontos, hogy a növényeket legalább 6 órán keresztül érje a napsütés.

A magas ágyás készítése során megszüntethető a gyomprobléma. A jó minőségű komposzttal dúsított talaj sokáig tartja a vizet, ezért az itt elültetett növények kisebb eséllyel száradnak ki. Ráadásul kényelmes is, mert nem kell állandóan lehajolni a növényekhez.

A magas ágyás készítése gyakorlatilag bármiből kivitelezhető. Lehet az fa, ami az egyik leggyakoribb választás, de gumiabroncsot is használhatunk hozzá. Használhatunk vaskosabb deszkákat, de előtte mindenképp határozzuk meg a megfelelő magasságot és elhelyezést.

Kültéri LED szalag napelemes változatban

Lassan alakul a kert és szépül az udvar. Most már gondoskodhatnánk a hangulatvilágításról is. A kültéri LED szalag napelemes verziója egyszerűen beszerezhető és roppant könnyen telepíthető. Miért kell figyelnünk feltétlenül arra, hogy a kültéri variációt válasszuk? Mert a kültéri LED szalag sokkal ellenállóbb az időjárási körülményekkel szemben, mint a hagyományos beltéri változatok.

A kültéri LED szalag napelemes típusának az egyik fő ismérve, hogy epoxy bevonattal vannak ellátva. Ez felelős azért, hogy a teljes víz-, és UV-állóságát biztosítsa. Továbbá, gondoskodik a rugalmasságról is. Minőség tekintetében elég nagy a szórás, ezért érdemes meggyőződni róla, hogy megbízható forrásból vásároljunk ilyen terméket. A PVC vagy a szilikoncsöves kültéri LED szalag is elég elterjedt, de így még elég sérülékenynek számít a szalag. Hogyha a cső elkezd opálossá válni, akkor komoly fényveszteséggel számolhatunk.

Jövőre nőni fognak a függesztett gipszkarton álmennyezet árak

Hogyha már ennyire benne vagyunk a praktikus tippek világában, akkor érdemes szót ejteni az egyik leggyakrabban alkalmazott beltéri magasságcsökkentő megoldásról. A függesztett gipszkarton álmennyezet kialakítása több okból is előnyös lehet. A már említett magasságcsökkentéssel a villanyszámla jelentősen csökkenthető, mert nem kell egy túlméretezett helyiséget felfűteni. Ha túl magas a beltér, akkor a termelt hő felszáll és még sokáig kell fűteni ahhoz, hogy végre az egész beltér kellőkképpen felmelegedjen. Hőszigetelés szempontjából is előnyös, ráadásul segít eltakarni a mennyezeti vezetékeket és egyéb szerelvényeket.

A függesztett gipszkarton álmennyezet árak jelenleg 2600 és 8450 Ft/nm között alakulnak. A pontos összeg függ a munka méretétől és bonyolultságától. A függesztett gipszkarton álmennyezet árak mellé, még az anyagköltséget is be kell kalkulálnunk, ami nagy átlagba véve 650 és 4550 Ft/nm között van jelenleg.

Valószínűleg a függesztett gipszkarton álmennyezet árak nőni fognak, úgyhogy érdemes minél hamarabb belevágni a kivitelezésbe, ha nem szeretnénk az egyenetlen plafont bámulni.

Jó megoldás a krétafesték használata falra?

Jogos a kérdés, hiszen eredetileg bútorfestékként van a köztudatba, ezért meglepő lehet a falat festeni vele. Pedig vannak olyan márkák, amik kimondottan a falra szánják a krétafesték használatát, a különleges összetételének köszönhetően. Már az elején érdemes tisztázni, hogy ez nem klasszikus falfesték, ezért más eredményt érhetünk el az alkalmazásával.

A krétafesték használata egyszerű, viszont amikor a falakon alkalmazzuk, akkor gondoskodnunk kell a fixálásról, a tartósság érdekében. Ezt waxal vagy lakkal oldhatjuk meg. A tartósság az igénybevételtől is függ. A minőségi változatok jobban bírják a súrlódást. A krétafesték használata falra matt megjelenést eredményez. Fontos, hogy a falra szánt változatot ne használjuk bútorfestéshez, mint egyébként a hagyományos krétafestékeket. A színek miatt pedig nem kell aggódnunk, hiszen bőven válogathatunk a szebbnél szebb árnyalatokban, amikkel egyedivé varázsolhatjuk az otthoni designt.

seditor